Anasayfa   Müşteri Girişi   Yeni Kayıt İletişim Bilgileri 0

CocoonaBaby Bebek Yatağı Yedek Çarşaf Tulumlar Battaniyeler Kundak Patikler Cocoonababy Bebekleri Basında Bonybebe Referanslar
»   Ürün Grupları
»  Üye Girişi
  E-Mail Adresi
  Şifre
Üye Ol
Şifremi Unuttum
»   Haberler
»  Hızlı Arama
»  Anket
Hangi Ürünü Tercih Ediyorsunuz
Bebek Yatağı
Çarşaf
Çanta
Patik
 
Sonuçları Görüntüle
  
»   Referanslar

           *  Cocoonababy® bebek yatağı sayesinde tüm yeni doğan bebekler 10 yıllık medikal ve   postural(vücut duruş şekli) teknik araştırmaların meyvesinden faydalanabilecekler ve bu da onların yeni hayatlarına adaptasyonunu kolaylaştıracak.

              Dr.Christian Palix, Neonataloji ünitesi, Hôpital Nord, Marsilya, Fransa

 

            * Tüm bebeklerimizin düz zeminde değil de doğru pozisyonda yatmalarını hedeflediğimiz için  hastanemizin yenidoğan ünitesini Cocoonababy® yatakları ile donattık. Ben 4 aydan küçük bebeklerin muayenesinde hep Cocoonababy® yi kullanıyorum.Aileler muayene sırasında bebeklerinin daha az ağladıklarını ve etrafıyla daha fazla ilgilendiklerini görünce çok şaşırıyorlar.

            Dr.Jean-Micheal Bartoli-Yenidoğan Pediatrist, Saint Joseph Hastanesi, Marsilya,Fransa

 

        * Cocoonababy® kavramının yeni doğan bebeklerin ilk ayları sırasında oldukça önemli  olduğuna tanıklık ederim.

·         İlk aylarda bebek doğumdan sonra edindiği yanlış pozisyonda yatmaya meyilli olur.

Cocoonababy®; bu yanlış pozisyondan rahim içindeki gibi doğru cenin pozisyonuna geçişine ve adapte olmasına yardımcı olur.

·        Cocoonababy® sağladığı doğru vücut pozisyonu sayesinde bebeğin duyu ve motor (hareket edebilme) fonksiyonlarını gelişerek çevresiyle karşılıklı iletişim kurmasına yardımcı olur.

·         Bebeğin doğru pozisyonda yatışı ileride de faydalı olacaktır: Görme ve işitme algılarını ve proprioseptif (vücudun içinden gelen uyaranları duyan) fonksiyonlarını geliştirir. Buna bağlı olarak gelecekte fark edilebilecek Dyspraxia ( beynin amaçlı hareketleri kontrol etmesindeki bozukluk) hastalığa karşı önemli bir koruma sağlar. Nörologlar; çocuk ilkokula başladığı zaman görülen bu hastalığı, bebeğin ilk aylarındaki yanlış duruş bozukluğuna bağlıyorlar.

 

Dr Philippe Maye, Pediatrist, Osteopat,Marsilya Hastanesi, Fransa

 

 

* Cocoonababy®:

·         Yeni doğan bebeklerin sert ve düz zeminlerde yatmalarından dolayı oluşan aşırı yayılmış vücut duruşunu (over-extended posture) engeller.

·         Bebeğin çevresiyle daha rahat göz temasında bulunmasına yardımcı olur.

·         Yatış pozisyonu sayesinde bebeğin olayları daha hızlı kavramasına yardımcı olur.

·         Başta asimetriye ve daha ileriki yıllarda konuşma bozukluklarına yol açan pozisyonel plagiocefali (başta şekil bozukluğu) oluşumunu engeller.

 

Roselyne Lalauze-Pol

Perinatal Osteopat Öğretim Görevlisi,Paris

 

 

          * Cocoonababy® yatağının kullanımı prematüre çalışma alanına olağan üstü   sonuçlar kazandırdı:

Bebek hemen rahatlar, psikomotor (istemli hareket) becerileri yeniden başlar ve karşılıklı iletişim kolaylaşır.Normal zamanında doğmuş bebek konusuna gelirsek, güven verici bir yatak içerisinde toparlanmış bir pozisyonda  yatması, doğum sırasında ve anne karnında yaşadığı gelirimi azaltmaya yardımcı olur.Bu yatış pozisyonu bebekle görsel teması ve karşılıklı iletişimi geliştirir.Bebeğin sakin, güvende olması ve etkileşim yeteneğini en üst seviyede kullanabilmesi bu araştırmayı bir devrim niteliğine taşır.Yatağın şekli, düzenli olarak kullanılırsa kafatasında şekil bozukluğu oluşmasını engeller ve başın yeniden şekillenmesine yardımcı olur.

Dr Claude Swaenepoel ,Pediatrist, Paris Hastanesi

 » Sayfalar

- Anasayfa
- Hakkımızda
- İletişim
- Garanti Şartları

» Üyelik

- Yeni Üyelik
- Üye Girişi
- Hesabım
- Şifre Hatırlatma

» Sipariş İşlemleri

- Sepetim
- Siparişlerim
- İade Koşulları
- İade Formu

» Müşteri Hizmetleri

- Ödeme ve Teslimat
- Alışveriş Prosedürü
- Mesafeli Satış Sözleşmesi
- Gizlilik & Güvenlik

» E-Bülten Üyeliği

Yeniliklerden haberdar olmak için
lütfen e-posta adresinizi giriniz.
GRAYDANTE SOFTWARE
Eticaret Yazılımı
2010-2015 Bonybebe.com © UCP Tekstil Medikal Ürünler Tic. LTD ŞTİ. - Bu Eticaret Sitesi Üzerinde Bulunan Tüm Ürün ve Görsellerin Hakları Saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz veya Alıntı Yapılamaz